DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kokias skolas išieškome?

Išieškome skolas kilusias iš įvairiausių teisinių santykių neapsiribojant vien tik komerciniais, sutartiniais santykiais (pirkimas – pardavimas, paslaugos, ranga, paskolos sutartis ir pan.). Išieškome ir skolas, kurios apima darbo santykius, išieškome darbo užmokestį, padarytas turtines žalas ir pan. Tad jei skolininkas turi prievolę atlikti kreditoriaus (kliento) naudai tam tikrą veiksmą (pvz. sumokėti sutartą sumą, atlikti paslaugas už kurias sumokėta ir pan.), o kreditorius (klientas) turi teisę reikalauti iš skolininko, kad šis įvykdytų savo prievolę ir iš to kyla piniginis reikalavimas, tai mes tokį reikalavimą ir išieškome.

2. Kokius skolos įrodymus (dokumentus) reikia turėti, norint gauti skolos išieškojimo pasiūlymą?

Jums reikia turėti galiojantį skolos dokumentą, kuris pagrįstų Jūsų norimos išieškoti skolos faktą. Tai gali būti: sutartis, PVM sąskaita-faktūra, skolos raštelis, teismo nutartis, vekselis, vykdomasis raštas ar Darbo ginčų komisijos sprendimas. Svarbiausia, kad dokumentas būtų galiojantis. Skolą išieškome ir tuomet, jeigu turite tik susirašinėjimą, kuriame skolininkas pripažįsta, kad Jums yra skolingas, arba turite banko išrašą, pagal kurį skolininkui kyla atsakomybė atsiskaityti su Jumis. Vis dėlto, jei skolos dokumento neturite arba jis negalioja, galite pasinaudoti puslapyje www.eskolos.lt esančių skolos dokumentų šablonais. Prisijungus prie vartotojo zonos juos galite atsisiųsti nemokamai. Taip pat galite atsisiųsti ir būsimiems sandoriams įtvirtinti reikalingus dokumentus, tokius kaip vekselis ar skolos raštelis, kurie atitinka įstatymo reikalavimus. Su teisiškai tvarkingu skolos dokumentu galėsite atgauti pinigus žymiai paprasčiau ir greičiau.

3. Ką reiškia skolos pardavimas?

Jūs galite parduoti norimą išieškoti skolą mums ir Jūsų su skolininku nebesies jokie teisiniai santykiai! Patvirtinus skolos pardavimo pasiūlymą, Jums iškart bus sumokėta nurodyta pinigų suma, nebus taikomi jokie papildomi mokesčiai.

4. Ką reiškia skolos pardavimas sutartos kainos mokėjimą atidedant?

Patvirtinus skolos pardavimo pasiūlymą sutartos kainos mokėjimą atidedant, mes už sutartą kainą vykdysime ikiteisminį ir teisminį skolos išieškojimą. Be to, Jums nereikės niekuo rūpintis – skolos išieškojimo procesą galėsite stebėti prisijungus prie Eskolos.lt vartotojo zonos. Skolos išieškojimas vyksta be jokių išankstinių ar papildomų mokesčių, o sutarta kaina Jums bus sumokėta po visos skolos ar jos dalies išieškojimo iš skolininko.

5. Nuo ko priklauso pasiūlymo sąlygos?

Mes visapusiškai įvertiname skolininko mokumą bei pateikiame Jums adekvačias skolos pardavimo sąlygas. Pateiktos skolos pardavimo sąlygos priklauso nuo Jūsų skolininko mokumo, nuo skolos dokumentų, nuo skolos sumos, nuo pradelstų dienų skaičiaus. Pasiūlymas pateikiamas per 1 d.d. po identifikacijos.

6. Ar galiu parduoti skolą dėl vaiko išlaikymo ar reikalavimo atlyginti neturtinę žalą?

Ne, nupirkti skolos dėl vaiko išlaikymo ar reikalavimo atlyginti neturtinę žalą, negalime, kadangi to neleidžia įstatymas. Tačiau galime Jums pasiūlyti teisines paslaugas. Tokiu atveju atstovausime Jūsų interesus ir padėsime atgauti Jums priklausančius pinigus už sutartą sėkmės mokestį, teisinių paslaugų teikimo sutarties pagrindu. Skolas dėl vaiko išlaikymo priimame tik tokiu atveju, jei skolininkas yra išvykęs į užsienio valstybę.

7. Ar norint perduoti skolą išieškojimui, reikia mokėti registracijos mokestį?

Ne, mes netaikome jokių registracijos ar išankstinių mokesčių.

8. Ar skolininkas gali būti tik LR pilietis ar LR registruotas juridinis asmuo?

Ne. Turime partnerių visame pasaulyje, todėl užtikriname kokybišką skolų išieškojimą visame pasaulyje. Išieškome skolas iš Lietuvos Respublikos piliečių, esančių užsienyje, taip pat iš kitų valstybių piliečių ir / ar kitose šalyse registruotų juridinių asmenų

9. Kokie asmenys gali pasinaudoti Eskolos.lt paslaugomis?

Visi, tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, norintys išieškoti jiems priklausančią pinigų sumą iš skolininkų, gali kreiptis į Eskolos.lt ir užregistruoti skolą.

10. Užregistravau skolą. Kada galiu tikėtis pasiūlymo ir kokia forma jis man bus pateiktas?

Pasiūlymas dėl skolos pardavimo bus pateiktas po Jūsų identifikacijos per 1 d.d. darbo valandomis. Pasiūlymas priklauso nuo skolą pagrindžiančių dokumentų ir informacijos apie skolą gavimo apimties. Pasiūlymo pateikimas gali užtrukti, jeigu skolą pagrindžiančių dokumentų apimtis ar turinys reikalauja papildomo laiko arba mūsų teisininkams iš Jūsų reikalinga papildoma informacija. Apie pasiūlymo pateikimo procesą, trūkstamus dokumentus ir visus kitus klausimus, susijusius su pasiūlymo pateikimu Jūs gausite el. paštu ir SMS žinute, o pateiktą pasiūlymą galėsite peržiūrėti ir pasirinkti prisijungus prie vartotojo zonos.

11. Kiek laiko galioja pateiktas skolos pirkimo pasiūlymas?

Pasiūlymas galioja 3 dienas nuo jo pateikimo arba nuo susitarimo. Dėl greitai besikeičiančios skolininko padėties, atsiradus galimybei, galime pateikti naują pasiūlymą.

12. Ar suvedami asmeniniai duomenys yra konfidencialūs?

Taip. Eskolos.lt esančioje registracijos formoje prašome pateikti asmeninę informaciją (vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, asmens kodą ir kt.). Šie duomenys yra reikalingi siekiant patvirtinti Jūsų asmens tapatybę vykdant skolos registravimą, sudarant sutartį, taip pat gali būti naudojami norint susisiekti su Jumis, jeigu kiltų klausimų dėl paslaugos teikimo. Mes gerbiame Jūsų privatumą bei asmeninių duomenų konfidencialumą, todėl Jūsų asmens duomenis saugome ir apdorojome laikydamiesi galiojančių Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatų. Eskolos.lt svetainės patikimumą ir Jūsų duomenų saugumą taip pat užtikrina SSL (angl. Secure Socket Layer) sertifikatas. Naudojant šį sertifikatą, tarp mūsų serverio ir Jūsų naršyklės sukuriamas apsaugotas ryšys, kurio dėka viso seanso metu siunčiama informacija yra užšifruojama naudojant unikalų sesijos raktą. Daugiau informacijos apie tai, kaip, kokiu pagrindu, kokiu tikslu, kiek laiko ir kokie Jūsų asmens duomenys saugomi ir apdorojami, galite rasti mūsų puslapio privatumo politikoje.

13. Dėl ko reikalinga identifikacija?

Identifikacija reikalinga tam, kad įsitikintume, jog skolos dokumentą pateikė asmuo, kuriam priklauso reikalavimo teisė į skolininką. Tik įsitikinę, kad į mus kreipiasi tokią teisę turintis asmuo, galėsime tikrinti informaciją apie skolininką ir pateikti pasiūlymą dėl skolos pirkimo ar išieškojimo.

14. Kaip vyksta skolos išieškojimas?

Skolos išieškojimas - tai paslauga, kuri leidžia atgauti Jums priklausančius pinigus. Skolos išieškojimo eiga: 1. Skolininko informavimas apie skolos perleidimą skolos išieškojimo įmonei. Informuojame el.laišku, registruotu laišku ir kitais būdais. Iki 30% skolų grąžinama jau po pirmųjų veiksmų! 2. Ikiteisminis skolos išieškojimas. Jei vis dėlto su skolininku nepavyko susitarti taikiai grąžinti skolą iš karto, sudarome skolos grąžinimo grafiką, taip užtikrinant Jums nenutrūkstamą pinigų srautą, kol bus grąžinta pilna skolos suma. 3. Teisminis skolos išieškojimas. Jei nesusitariama su skolininku dėl skolos grąžinimo ikiteisminio proceso metu, mūsų teisininkai rengia procesinius dokumentus ir skola priduoda į teismą išieškojimui teismo keliu. Įprastai skolos išieškojimas teismo keliu trunka 1-3 mėnesius. 4. Poteisminis skolos išieškojimas. Jei teismo sprendimas yra įsiteisėjęs ar kitas dokumentas leidžia tai atlikti- atliekamas priverstinis skolos išieškojimas. Tai reiškia, kad nuolat bendradarbiaujame su antstoliais, keičiamės informacija, kad skolos atgavimo procesas vyktų kuo efektyviau. Teisininkai nuolat atnaujina duomenis apie skolininko finansinę būklę, pvz.: skolininkui įgijus turtą, jis gali būti areštuojamas dėl įsipareigojimų nevykdymo.

15. Kuo mes geresni nei antstolis?

Mes atliekame antstolio darbų reviziją, stebime visą skolos išieškojimo procesą siekiant pasiekti geresnių rezultatų. Eskolos turi plačias galimybes užsienio skoloms atgauti. Bendradarbiaujame su tarptautiniais ir sėkmingais partneriais (EOS), antstoliai tuo tarpu išieško tik Lietuvoje. Mūsų darbas neapsiriboja tik antstolio areštuotomis sąskaitomis, mūsų profesionalų komanda vykdo paieškas, randame naujų kontaktų bei nuolatos aktyviai bendraujame su skolininkais, deramės, reguliariai atnaujiname duomenų bazes, ieškome naujų galimybių palaikyti kontaktą.

16. Kodėl negalime pirkti skolos iš karto sumokant pinigus?

Kartais nėra galima pirkti skolos dėl skolininko finansinės padėties, galiojančių įstatymų, nepakankamų dokumentų ar kitų nepalankių aplinkybių.

17. Kokia nauda skolos pardavėjui?

Perdavus skolą klientas gali būti ramus, kad su turima reikalavimo teise dirbs profesionalai, kurie atliks visus teisinius veiksmus skolai išieškoti. Tiek ikiteisminio skolos išieškojimo metu, tiek teisminio skolos išieškojimo, tiek po teisminio skolos išieškojimo metu. O pardavus skolą, klientas gaus sutartą kainą ir galės šia kaina kompensuotis savo kaštus, nereikės daugiau investuoti nei laiko, nei patirti kitų papildomų išlaidų.

18. Ar galiu gauti prevencinį spaudą savo sąskaitoms, taip apsaugant jas nuo vėluojančių įmokų?

Žinoma. Tiesiog parašykite mums ir atsiųsime Jums nemokamai ir Jūsų pageidautu formatu. Primename, kad prevencinis spaudas įspėja Jūsų klientus, partnerius ar tiekėjus, kad visi Jūsų mokėjimai yra stebimi ir prižiūrimi profesionalių teisininkų. Naudojant šį eskolos.lt prevencinį spaudą sąskaitos Jums bus apmokamos greičiau. Spaudą galėsite naudoti ant išankstinių sąskaitų ir visų kitų turimų sąskaitų.

19. Kur galiu rasti aktualiausią informaciją apie perduotas skolas?

Visą informaciją apie perduotos išieškojimui skolos eigą galite rasti savo paskyroje https://www.eskolos.lt/prisijungti . Teisininkai rašo komentarus apie atliekamus veiksmus. Taip pat, jei turite klausimų, galite palikti komentarą ir teisininkas jums atsakys per 1-5 darbo dienas.

Patogu Pinigai Jūsų sąskaitoje Labai paprasta
Itin patogus skolos išieškojimo stebėjimas - sekite visą skolos išieškojimo procesą, prisijungę prie savo paskyros
Išbandykite.
+370 700 666 77 Registruoti skolą

Paslaugas teikia UAB Legal Balance

Sužinoti daugiau
Privatumo politika
Skundų nagrinėjimo tvarka