Logistikos įmonės ir vežėjai transportuodami krovinius vadovaujasi tarptautiniais susitarimais, iš kurių svarbiausias „Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija (CMR)“. Šioje konvencijoje yra aiškiai apibrėžtas senaties terminas, kuris yra vienodas tiek siuntėjui, tiek vežėjui.
Senaties terminas yra 1 metai, nebent yra nustatomi tyčiniai veiksmai – tuomet senaties terminas yra 3 metai.
Skolos išieškojimas iš vežėjo galimas, jei jis netinkamai atliko savo darbą ar prarado krovinį. Jei vežėjas dalinai praranda, sugadina ar pavėluotai pristato krovinį gavėjui – nuo patirtos žalos dienos (praradimo, sugadinimo ar pristatymo) prasideda senaties termino skaičiavimas. Visiškai praradus krovinį – senaties terminas pradedamas skaičiuoti nuo trisdešimtos dienos, kai turėjo krovinys būti pristatytas, arba nesant pristatymo terminui – po 60 dienų nuo krovinio priėmimo iš siuntėjo. Kitais atvejais, senaties terminas pradedamas skaičiuoti praėjus 3 mėnesiams po vežimo sutarties pasirašymo.
Kaip matome, pagal Konvenciją vežėjui už suteiktas paslaugas sumokama per 3 mėnesius, o senaties terminas pradedamas skaičiuoti nuo sutarties teikti paslaugas pasirašymo. Tiek vežėjai, tiek logistikos įmonės privalo labai atidžiai sekti neapmokėtas sąskaitas ir nepamiršti pareikalauti raštu iš savo skolininkų sumokėti jas, kad nesibaigtų senaties terminas (tik išimtiniais atvejais jis gali būti pratęsiamas ar atnaujinamas).
Pasibaigus senaties terminui tam tikromis sąlygomis (jei dėl rimtų priežasčių buvo praleistas) gali būti atstatytas arba atnaujintas. Ypač tais atvejais, kai paslaugos tiekėjas, kuriam susidarė skola už suteiktas paslaugas, aktyviai bandė atsiimti skolą, o skolininkas įvairiais būdais vilkino jos grąžinimą.
Pagal Lietuvos teismų praktiką yra rekomenduojama pateikti pretenziją (rašytinę) skolininkui, kurioje yra aiškiai nurodytas reikalavimas, padaryta žala ir jos dydis, kokie yra atsakomybės pagrindai ir būtinai prie pretenzijos pridėti dokumentus patvirtinančius pretenzijos teisėtumą. Tokia pretenzija ypač pravers, jei teks skolos išieškojimą perkelti į teismo salę.