Skolų tikrinimas: sužinokite apie savo skolas

2023-10-05

Susidūrusiems su finansiniais sunkumais gali kilti noras daugiau sužinoti apie susikaupusias skolas, mokestines prievoles ar delspinigius. Laimei, tai padaryti galite internete, naudodamiesi žemiau nurodytais būdais.

Kaip nemokamai sužinoti ar turiu skolų?

Egzistuoja keli būdai, kaip galite sužinoti, kam ir kiek esate skolingi. Tai – Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų bazė, Elektroninės vykdomosios bylos portalas, Mano VMI sistema ir Sodros paskyra. Visi šie būdai yra visiškai nemokami. Taigi belieka jais pasinaudoti.

Mano skolos pagal asmens kodą

Sužinoti savo skolos pagal asmens kodą yra neįmanoma. Žinoma, tai išties palengvintų paieškas, visą informaciją susisteminant vienoje vietoje. Visgi, kol tokios galimybės nėra, skolų tikrinimas gali būti įgyvendintas kitaip. Taigi pasinaudokite žemiau nurodytais būdais.

Skolos VMI

Norėdami daugiau sužinoti apie savo įsipareigojimus Valstybinei mokesčių inspekcijai, turite prisijungti prie „mano VMI“ sistemos. Tuomet pasirinkite skiltį „mokesčiai ir baudos“. Ten rasite visą reikalingą informaciją, pavyzdžiui, mokestines prievoles, skolas, baudas, palūkanas, delspinigius ir panašiai.

Skolos bankams ir kredito įstaigoms

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie savo skolas bankams arba kredito įstaigoms, turėtumėte prisijungti prie Lietuvos banko paskolų rizikos duomenų bazės https://www.lb.lt/lt/paskolu-rizikos-duomenu-baze#ex-1-1. Kredito unijos, tarpusavio skolinimo platformų operatoriai ir visi kiti oficialūs vartojimo kreditų davėjai teikia Lietuvos bankui duomenis apie paskolos gavėjus ir jiems suteiktas paskolas. Fiziniams ir juridiniams asmenims teikiami duomenys apie esamus bei buvusius įsipareigojimus, pripažinimą nevykdančiu įsipareigojimų arba vėl vykdančiu įsipareigojimus, duomenų gavėjus ir kitą informaciją susijusią su asmens kreditingumu. Viskas, ką turite padaryti – tai prisijungti prie Paskolų rizikos duomenų bazės, naudojantis elektroniniu tapatybės nustatymu.

Kredito istorija

Kredito istorija – tai ataskaita apie Jūsų finansinę situaciją vienoje vietoje. Čia galima rasti visą informaciją apie turimus įsiskolinimus, kasdienių mokesčių mokėjimą ir panašiai. Dažniausiai ataskaitoje pateikiama informacija apima paskutiniuosius 10 metų. Norint sužinoti savo kredito istoriją, reikėtų apsilankyti “Creditinfo Lietuva” svetainėje. Ten rasite ne tik informaciją apie turimus finansinius įsipareigojimus, tačiau taip pat ir priskirtą kreditingumo reitingą. Tai yra vienas iš svarbiausių rodiklių, kuriais domisi skolintojai. Kredito reitingas padeda išsiaiškinti Jūsų finansinę būklę ir patikimumą, vykdant įsipareigojimus. Greičiausiai kyla klausimas – kaip šis yra sudaromas? Iš esmės, dažniausiai atsižvelgiama į buvusių ir esamų finansinių įsipareigojimų vykdymo ypatumus. Kuo Jūsų reitingas žemesnis, tuo sunkiau gausite norimą paskolą. Be to, prasta kredito istorija gali padidinti palūkanas.

Skolos „Sodrai“

Norėdami daugiau sužinoti apie savo privalomojo draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų skolas, turite prisijungti prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui. Ten rasite informaciją apie turimas skolas, mokėtinus delspinigius ir panašiai.

Mano skolos antstoliams

Norėdami išsiaiškinti apie savo skolas antstoliams, galite apsilankyti antstolių vykdomųjų bylų portale – www.antstoliai.lt. Su informacija apie Jūsų atžvilgiu vykdomas antstolių bylas galėsite susipažinti nemokamai. Norint prisijungti prie portalo, reikia pasinaudoti elektroniniu tapatybės nustatymu.

Skolų tikrinimas

 

Kur patikrinti duomenis?

Kokią informaciją galite rasti?

Interneto svetainės nuoroda

 

VMI

 • Mokestines prievoles;
 • Skolas;
 • Baudas;
 • Palūkanas;
 • Delspinigių dydį.

 

https://sso.vmi.lt/sso/login

 

Sodra

 • Privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų skolas;
 • Delspinigių dydį.

 

https://www.sodra.lt/psd_skola

Elektroninės vykdomosios bylos portalas

Informaciją apie vykdomąsias antstolių bylas Jūsų atžvilgiu.

https://www.antstoliai.lt/vbp/public

 

 

 

 

Paskolų rizikos duomenų bazė

 • Esamus ir buvusius finansinius įsipareigojimus;
 • Informaciją apie pripažinimą nevykdančiu įsipareigojimų arba vėl vykdančiu įsipareigojimus;
 • Duomenų gavėjus, kuriems buvo pateikta informacija apie asmenį per paskutinius 2 metus;
 • Kitą informaciją susijusią su asmens kreditingumu.

 

 

 

 

 

https://www.lb.lt/lt/paskolu-rizikos-duomenu-baze#ex-1-1

 

 

 

Creditinfo Lietuva

 • Visą informaciją apie skolas antstoliams;
 • Kredito reitingą;
 • Finansinius įsipareigojimus;
 • Padengtus įsiskolinimus;
 • Mokėjimų istoriją;
 • Informaciją apie trečiųjų šalių domėjimąsi Jūsų duomenimis.

 

 

 

https://lt.creditinfo.com/

 

Kita vertus, jeigu susidūrėte su nemalonia situacija, kuomet kiti žmonės yra skolingi Jums, tačiau pinigų atiduoti nesutinka, galite parduoti skolą mums.

 

+370 700 666 77 Registruoti skolą