Skolos raštelis: dokumentas ir paaiškinimai

2024-03-01

Skolindami pinigus daugelis žmonių niekaip neužfiksuoja šio įvykio įrodymo. Tai gali tapti didele klaida. Jeigu asmuo Jums priklausančių pinigų grąžinti nesutiks, o Jūs neturėsite jokio įrodymo, išieškojimo procesas bus itin sudėtingas, o kai kuriais atvejais net neįmanomas. Laimei, čia pagelbėti gali paprastas skolos raštelis. Visgi, svarbu paminėti, kad jį reikia užpildyti tinkamai. Tad, jeigu Jums reikalingas dokumento šablonas – šį atsisiųsti galite žemiau.

Atsisiųskite skolos raštelio šabloną:  

Kas yra skolos raštelis?

Skolos raštelis – tai vienašalis, įprastai vienu egzemplioriumi surašytas dokumentas, kuriame paskolos gavėjas nurodo, kad iš kreditoriaus pasiskolino tam tikrą pinigų sumą ir įsipareigoja sutartu laiku šią grąžinti. Siekiant palengvinti skolos išieškojimo procesą, raštelyje svarbu nurodyti kuo išsamesnius skolininko duomenis. Taigi, kaip teisingai jį užpildyti? Pirmiausia, raštelyje turėtų būti nurodoma surašymo data, pagrindiniai skolininko ir kreditoriaus duomenys, tiksli skolos suma. Be to, svarbu aiškiai išdėstyti pinigų grąžinimo tvarką ir terminą. Žinoma, raštelį reikėtų užbaigti skolininko parašu. Jame taip pat privalo būti pinigų gavėjo patvirtinimas, kad pinigus gavo, nurodant šių skolinimo datą ir tikslią sumą. Jei skolos raštelis yra surašytas vienu egzemplioriumi, svarbu, jog šis liktų pas kreditorių iki tol, kol pinigai bus grąžinti.

Kuo naudingas skolos raštelis?

Skolos raštelis yra naudingas tuo, kad jis gali pagrįsti skolos egzistavimo faktą. Susidūrę su žmonėmis, kurie pinigų atiduoti nenori, greičiausiai turėsite kreiptis į išieškojimą vykdančias įmones. Tačiau neturint skolos įrodymų ją susigrąžinti gali būti itin sudėtinga arba net neįmanoma. Visgi, svarbu paminėti, jog raštelis tinka tik tiems, kurie skolina iki 3000 eurų. Kitu atveju, sutartį privalo patvirtinti notaras. Svarbu priminti, jog viena iš dažniausiai daromų klaidų yra jokio skolos dokumento nepasirašymas. Taigi, jei nenorite užsiimti sutartimis arba vekseliais, bent jau surašykite paprastą skolos raštelį. Be to, visuomet rekomenduojama skolinti bankiniu pavedimu – tai bus papildomas įrodymas.

Ar skolos dokumentas būtinas?

Pastebima, jog daugelis žmonių vis dar mano, kad joks skolos dokumentas nėra būtinas. Žinoma, dažniausiai tai galioja tuomet, kai kalbama apie skolinimą artimiesiems. Visgi, svarbu paminėti, kad neturėdami pinigų skolinimo įrodymo, šių susigrąžinti greičiausiai negalėsite. Nors daugelis žmonių pasitiki savo artimaisiais, gyvenime pasitaiko įvairių situacijų, kuomet apgauna net giminaičiai ar draugai. Taigi, skolos dokumentas yra būtinas tam, jog apsisaugotumėte, jeigu taip nutiktų ir Jums. Tokie dokumentai gali būti ganėtinai skirtingi. Dažniausiais pasirinkimais išlieka skolos raštelis bei pinigų skolinimo sutartis. Kita vertus, svarbu paminėti ir vekselį. Bet kokiu atveju, bet kaip užpildytas dokumentas nebūtinai taps galiojančiu. Taigi, kiekvienam žmogui svarbus tam tikras šablonas, kuris padėtų duomenis pateikti tinkamai. Visų pirma, reikėtų nurodyti esminius skolininko duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą, adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą. Asmens kodas yra labai svarbus, jei tektų kreiptis į teismą. Be to, svarbu nepamiršti įrašyti tikslios sumos ir grąžinimo termino. Žinoma, skolininko parašas bei nurodymas, jog pinigus tikrai gavo yra būtini.

Kita vertus, pasitaiko tokių situacijų, kuomet dokumento surašyti nepavyksta. Puikus pavyzdys galėtų būti skolinimas nuotoliniu būdu. Ką daryti tokiu atveju? Tuomet privalu turėti bent jau bankinio pavedimo kopiją. Persiųsdami pinigus paskirtyje nurodykite, kad tai paskola ir iki kada ji turėtų būti grąžinta. Kitu atveju, jeigu asmuo skolos grąžinti nesutiks, įrodyti apie jos buvimą taps ganėtinai sudėtinga. Iš esmės, kuo konkretesnė bus mokėjimo paskirtis, tuo didesnė tikimybė, kad, esant reikalui, teismas priimtų Jums palankų sprendimą. Taigi, būtinai apsaugokite save visais įmanomais būdais.

Kaip pasirašoma pinigų skolinimo sutartis?

Pinigų skolinimo sutartis turi būti rašytinė. Svarbu paminėti, jog skolinant daugiau nei 3000 eurų, sutartį privalo patvirtinti notaras. Taigi – kaip turi būti užpildoma ši forma? Paskolos sutartyje nurodoma jos sudarymo data, asmuo, kuris skolina pinigus (kreditorius), asmuo, kuriam skolinami pinigai (skolininkas), tiksli paskolos suma ir valiuta, grąžinimo tvarka bei terminai, abiejų šalių parašai. Labai svarbu, kad paskolos sutartyje būtų gavėjo patvirtinimas, jog įrašytą sumą šis tikrai gavo, nurodant, jog sutartis taip pat yra ir pinigų perdavimo-priėmimo aktas.

 

+370 700 666 77 Registruoti skolą