Kaip vykdomas skolų išieškojimas?

2020-07-07

Skolų išieškojimas – tai paslauga, leidžianti greičiau atgauti paskolintus pinigus. Deja, skolininkai ne visada yra sukalbami ir tesintys savo pažadus, tad tuomet, kai siekiama, kad skolos atgavimas būtų efektyvesnis, palanku kreiptis į profesionalus, kurie gali pasirūpinti, kad pinigai būtų atgaunami kiek įmanoma greičiau. Skolų išieškojimas vyksta keliais etapais – kiekviename jų klientas yra informuojamas apie atliktus veiksmus ir supažindinamas su tolimesniu procesu. Kartais visiškai pakanka paprasčiausiai pranešti apie skolos perdavimą išieškojimo įmonei, ir klientas netrukus gali džiaugtis atgautais pinigais, tačiau tam tikrose situacijose viskas yra kiek sudėtingiau. Taigi, pravartu apžvelgti, kokie yra svarbiausi skolų išieškojimo etapai.

Skolininko informavimas

Pirmiausia skolininkas yra informuojamas apie skolos perleidimą išieškojimo įmonei: siunčiamas registruotas laiškas, bandoma susisiekti elektroniniu paštu ar kitais žinomais adresais. Skolininkas yra raginamas įvykdyti prievolę, ir tuomet, jei pavyksta susitarti, numatomas skolos grąžinimo terminas.

Ikiteisminis skolos išieškojimas

Šiame skolų išieškojimo etape klientas yra informuojamas apie aktyvų skolos išieškojimą, su skolininku bandoma susisiekti visomis įstatymų leistinomis priemonėmis ir taikiai susitarti dėl skolos grąžinimo. Jei skolininkas sutinka grąžinti skolą, sudaromas jos grąžinimo grafikas arba sutariama dėl visos skolos grąžinimo iš karto. Jei skolininkas nereaguoja į raginimus grąžinti skolą arba nepavyksta su juo susitarti, ikiteisminis procesas yra nutraukiamas ir ruošiamasi skolą prisiteisti teisme. Skolos išieškojimas įprastai trunka 1-3 mėnesius, o sudarius skolos padengimo grafiką laikomasi numatytų terminų, kol skolininkas grąžins visą pinigų sumą.

Teisminis skolos išieškojimas

Jei skolininkas nėra linkęs taikiai susitarti, arba nepavyksta su juo susisiekti, svarstoma galimybė skolą išieškoti teisme. Prieš kreipiantis į teismą už bylą atsakingas asmuo bendradarbiauja su klientu ir siekia surinkti visus turimus skolos įrodymus. Jei turimų dokumentų pakanka, rengiami procesiniai dokumentai skolos priteisimui.

Poteisminis skolos išieškojimas

Jei teismo priimtas ir įsiteisėjęs sprendimas ar kitas dokumentas leidžia atlikti priverstinį skolos išieškojimą, klientas informuojamas apie tolimesnius veiksmus. Šioje skolos išieškojimo stadijoje bendradarbiaujama su antstolių kontoromis, todėl skolininkui gali būti taikomas sąskaitų ar turto areštas, ir esant galimybei išieškojimas nukreipiamas į skolininko turtą. Jei skolininkas neturi jam priklausančio turto, aktyvus skolos išieškojimas yra vykdomas ir toliau: bandoma susisiekti su skolininku ir taikiai susitarti dėl skolos grąžinimo. Šioje stadijoje taip pat yra tikrinami skolininko turto, darbovietės, gyvenamosios vietos ir kiti registrai, kurie gali turėti įtakos sėkmingam skolos išieškojimui.

Kreipkitės dėl individualaus pasiūlymo

Galite kreiptis dėl įvairaus tipo skolų: neapmokėtų vekselių, skolos raštelių, sutarčių ir susitarimų (neapmokėtos sąskaitos faktūros, nesumokėtas atlyginimas, ir t.t.) Kreipdamiesi dėl skolos išieškojimo pateikite skolą įrodantį dokumentą – sutartį, sąskaitą faktūrą, skolos raštelį, teismo nutartį, susirašinėjimą, kuriame skolininkas pripažįsta, kad yra skolingas, ir t.t. Skolų išieškojimo profesionalai įvertins galimybes susigrąžinti jums priklausančius pinigus, ir netrukus pateiks skolos išieškojimo pasiūlymą.

 

+370 700 666 77 Registruoti skolą