Norint pateikti būtent Jums aktualią informaciją, šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Plačiau apie slapukų naudojimą skaitykite čia

Sutinku Nesutinku

Neišmokėto darbo užmokesčio išieškojimas

Darbuotojams yra įprasta ir natūralu tikėtis, jog darbdavys mokės darbo užmokestį (sutartas atlyginimas už darbą, darbuotojo atliekamas pagal darbo sutartį) reguliariai kiekvieną mėnesį darbo sutartyje sutartu laiku, tačiau neretai atsitinka nenumatytų aplinkybių (darbdavys susidūrė su finansiniais sunkumais, darbdaviui keliama bankroto procedūra ar darbdavys piktybiškai vengia atsiskaityti), kurios lemia, kad reguliarūs darbo užmokesčio mokėjimai sutrinka, darbdavys darbo užmokesčio laiku nesumoka, pradeda vėluoti atsiskaityti su darbuotoju. Darbuotojui yra nuolat žadama, kad pinigai bus išmokėti, tačiau pažadai nevykdomi ar su juo darbdavys išvis vengia bendrauti, tartis dėl darbo užmokesčio ir kitų priklausančių išmokų pagal darbo sutartį išmokėjimo.

Eskolos.lt teisininkų komanda primena, kad darbo užmokestis privalo būti mokamas pinigais, todėl nepasiduokite darbdavio spaudimui/prašymams ir nepriimkite darbdavio ar kitų asmenų daiktų/ paslaugų  vietoje Jums priklausančio darbo užmokesčio išmokėjimo.  Už Jūsų darbą  turi būti atlyginta darbo sutartyje numatytomis sąlygomis ir terminais!

Primename, kad darbdavio mokamą darbo užmokestį sudaro:

  • pagrindinis darbo užmokestis;

  • papildomai sutartas užmokestis;

  • priedai už įgytą kvalifikaciją;

  • priemokos už papildomą darbą;

  • premijos.

Be visa to, darbdavys su darbuotoju turi atsiskaityti ne tik už darbo užmokestį bet ir išmokėti už kitas su darbo santykiais susijusias ir darbuotojui priklausančias išmokas (už nepanaudotas darbuotojui priklausančias kasmetines atostogos, dienpinigiai, netesybos, ir kita).

Tai ką tokiu atveju, kai darbdavys neatsiskaito su darbuotoju, palankiausiai daryti?

Eskolos.lt teisininkų komanda tvirtina, kad nuleisti rankų tikrai nereikia, tačiau delsti ir laukti, kol darbdavys išmokės darbuotojui priklausantį darbo užmokestį ar kitas priklausančias išmokas, nepatariama. Kuo ilgiau bus delsiama imtis skolos išieškojimo veiksmų, tuo didesnė tikimybė, kad darbo užmokesčio išieškojimas užtruks ilgą laikotarpį, taip pat rizikuojama, kad bus atgauta ne visa darbuotojui priklausanti darbo užmokesčio ir/ar su darbo santykiais susijusių išmokų dalis.

Atsižvelgiant į tai, rekomenduojame kuo ankščiau dėl neišmokėto darbo užmokesčio ir/ar dėl neišmokėtų su darbo santykiais susijusių išmokų kreiptis į darbo ginčų komisiją ar kitus specialistus, kurie Jums padėtų nepasimesti įstatymų platybėse. Primename, kad darbo ginčų komisija yra privaloma ikiteisminio darbo ginčų nagrinėjimo institucija, sprendžianti individualius darbo ginčus bei kolektyvinius darbo ginčus dėl darbo teisės santykių. Darbo ginčų komisijos priimtas sprendimas yra vykdomasis dokumentas, kuriuo pagrindu galimas priverstinis priteistos skolos išieškojimas iš darbdavio!

O jei su darbuotoju neatsiskaičiusiam darbdaviui buvo iškelta bankroto byla, tai pažymime, kad bankroto bylos iškėlimas nėra kliūtis atgauti Jums priklausantį darbo užmokestį!

Visada siūlome nedvejoti ir kreiptis į savo srities profesionalus –  www.eskolos.lt, mes galime patarti ir padėti atgauti Jūsų uždirbtus pinigus, net ir tuo atveju, jeigu Jūsų darbdaviui iškelta bankroto byla. Taip pat galime pasiūlyti iš Jūsų įsigyti neišmokėto darbo užmokesčio ir/ar dėl neišmokėtų su darbo santykiais susijusių išmokų reikalavimą už Jums patrauklią kainą!

Užregistruokite skolos užklausą į www.eskolos.lt skolų valdymo platformą ir sulaukti skolos išieškojimo ar įsigijimo pasiūlymo! 

8 700 666 77 Registruoti skolą